BIPSobota, 03.6.2023

Trwa rozbudowa Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

Trwa rozbudowa Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

W Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy uroczyście wmurowano akt erekcyjny w fundamenty modernizowanego obiektu. Dokument, potwierdza przyszłym pokoleniom rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy muzeum, posiadającego tytuł Pomnika Historii, będącego kustoszem „Korony Pierwszych Piastów" i miejsca chrzcielnego Polski.

- Rozpoczęła się wielka budowa, której zakończenie przewiduje się na koniec roku 2021 – mówił prof. dr hab. Andrzej M. Wyrwa – Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. - Dzięki temu zadaniu zostanie stworzona nowoczesna infrastruktura muzealna umożliwiająca pełnienie przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy roli kluczowego ośrodka naukowo-wystawienniczo-edukacyjnego, związanego z początkami państwa polskiego, dynastii piastowskiej i początkami chrześcijaństwa w Polsce – podkreślił prof. A.M. Wyrwa.

Uroczystość z udziałem ks. abp. Wojciecha Polaka metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski, przedstawicieli Muzeum oraz samorządowców i zaprzyjaźnionych instytucji, odbyła się 21 lutego w Dziekanowicach.

Zadanie realizowane jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 pt. Dziedzictwo Pierwszych Piastów – rozbudowa infrastruktury magazynowo-konserwatorsko-wystawienniczej Muzeum Pierwszych Piatów na Lednicy”.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki