BIPNiedziela, 28.5.2023

ASF głównym tematem konwentu samorządowego powiatu gnieźnieńskiego

ASF głównym tematem konwentu samorządowego powiatu gnieźnieńskiego

Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF na terenie powiatu, środki prewencji oraz postępowanie na wypadek pojawienia się ogniska choroby w regionie to główne tematy Konwentu Samorządowego Powiatu Gnieźnieńskiego, który odbył się 24 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Podczas spotkania włodarzy gmin oraz Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, przedstawiona została prezentacja dotycząca potencjalnego ryzyka zakażenia wirusem ASF, jego pochodzenia oraz metod zwalczania. Podczas prelekcji Powiatowego Lekarza Weterynarii – Pawła Gronczewskiego, dyskutowano także o konieczności wypracowania obowiązującego i stałego harmonogramu postępowania na wypadek ujawnienia źródła choroby. Przy tej okazji omówiono ponadto podstawowe działania z zakresu monitorowania przypadków rozprzestrzeniania się wirusa ptasiej grypy.

W trakcie konwentu zaprezentowano również aktualny stan realizacji projektu budowy powiatowej strzelnicy, a także koncepcję opracowania nowej strategii rozwoju powiatu obejmującej okres 7 do 10 lat, która wyznaczać będzie dalsze kierunki rozwoju lokalnego samorządu. Przybliżono też założenia towarzyszące organizacji Powiatowej Wystawy Gospodarczej „Dom-Ogród-Mieszkanie”, która już w połowie września zagości w Gnieźnie. Spotkanie zakończyły informacje dotyczące programu likwidacji wyrobów zawierających azbest w 2020 roku oraz kalendarza dożynek powiatowo-gminnych na lata 2020 – 2027.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki