BIPPiątek, 09.6.2023

Zdobądź nowy zawód w gnieźnieńskim Medyku

Zdobądź nowy zawód w gnieźnieńskim Medyku

W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zaprezentowano szeroką ofertę edukacyjną gnieźnieńskiego „Medyka”. W ten sposób wielkopolscy samorządowcy wspólnie promują kształcenie zawodowe w powiecie gnieźnieńskim.

Współczesny rynek pracy ma olbrzymie zapotrzebowanie na specjalistów, szczególnie absolwentów takich placówek jak Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli popularnego „Medyka”. Wspólne działania promocyjne mają ukazać bogatą ofertę placówek publicznych oraz niepublicznych dla których organem prowadzącym jest przede wszystkim Powiat Gnieźnieński, ale i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Jak podkreślali organizatorzy konferencji: Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Czesław Kruczek - popularny „Medyk” jest szkołą twórczą, przygotowującą absolwentów do pełnienia określonych ról zawodowych, w tym podejmowania działań na rzecz drugiego człowieka. Szkoła wykształciła wielu absolwentów, którzy znaleźli pracę w placówkach medycznych naszego regionu i za granicą. Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie to szkoła z ponad 50-letnią tradycją. Na przestrzeni lat szkoła modyfikowała swój profil, wprowadzając nowe kierunki kształcenia. Edukacja w „Medyku” jest bezpłatna i dostępna dla osób w każdym wieku. Dla uczniów i słuchaczy z bardzo dobrymi wynikami w nauce przewidziane są stypendia.

Obecnie, oferta Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie obejmuje następujące kierunki kształcenia:

- asystent osoby niepełnosprawnej;
- opiekunka dziecięca;
- opiekun medyczny;
- opiekunka środowiskowa;
- opiekun w domu pomocy społecznej;
- technik farmaceutyczny;
- technik masażysta;
- terapeuta zajęciowy;
- technik usług kosmetycznych;
- florysta.

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki