BIPSobota, 03.6.2023

Na trasie pielgrzyma

Po raz pierwszy w tym roku zainteresowanymi zwiedzaniem Gniezna i całego Szlaku Piastowskiego było kilka grup młodzieży uczestniczących w X jubileuszowym spotkaniu młodych organizowanych przez Ojca Jana Górę w dniach 3-4 czerwca. Według oficjalnych danych w roku 2006 w spotkaniu młodych wzięło udział 120 tys. osób. O przebiegu spotkania można szczegółowo poczytać na stronie www.lednica2000.pl .

Wzrost odwiedzin pielgrzymów na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego ma z pewnością związek z intensywną promocją powiatu na trasie pielgrzyma. Gnieźnieńskie starostwo jest wydawcą folderu promocyjnego poświęconego tej tematyce. Publikacja jest dostępna w języku polsko-angielskim i polsko-niemieckim. Towarzyszy ona wszystkim prezentacjom promocyjno-targowym zarówno w kraju, jak i za granicą, w których bierze udział Powiat Gnieźnieński. Ponadto Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie wspólnie z Organizacją Turystyczną "Szlak Piastowski" nawiązali współpracę z Centrum Informacji i Promocji Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Przedmiotem współpracy jest wspólne wypromowanie Lichenia, Gniezna na trasie od Dąbrówki Kościelnej, przez Imiołki, Markowice, Biechowo do Kazimierza Biskupiego. Wszystkie te miejsca stanowią ważne punkty trasy pielgrzymów mającej długość niespełna 100 km. Owa bliskość ma uzmysłowić wszystkim potencjalnym turystom, że warto przy jednej okazji zwiedzić te miejsca, a co się z tym wiąże wydłużyć czas pobytu w regionie na dłużej niż jeden dzień.

Wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby przyjechać do Powiatu Gnieźnieńskiego, aby zwiedzić miejsca związane z turystyką pielgrzymkową mogą skorzystać z pomocy Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej mieszczącej się w Gnieźnie przy ulicy Tumskiej 12. IT jest otwarte w sezonie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 oraz w soboty (do 14.00) i w niedzielę (do 13.00). Telefon: /061/ 428 41 00, e-mail: turystyka@powiat-gniezno.pl ; www.szlakpiastowski.com.pl .

Agnieszka Rzempała-Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki