BIPSobota, 26.11.2022

Susza na terenie województwa wielkopolskiego

Susza na terenie województwa wielkopolskiego

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) w czwartym okresie raportowania tj. od 21 kwietnia do 20 czerwca 2019 roku, stwierdza wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski.

Susza rolnicza występuje na terenie m.in. województwa wielkopolskiego. Susza notowana jest w uprawach: zbóż jarych, zbóż ozimych, krzewów owocowych, truskawek, rzepaku i rzepiku, roślin strączkowych, kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, drzew owocowych, warzyw gruntowych oraz tytoniu.

Włodarze gmin powiatu gnieźnieńskiego, informują o możliwości zgłaszania szkód powstałych w wyniku zagrożenia wystąpienia suszy. Poszkodowani, w wyniku suszy, która obecnie występuje na terenie danej gminy, rolnicy mogą zgłaszać straty w uprawach polowych do powołanej przez Wojewodę Wielkopolskiego komisji klęskowej.

Szczegółowe informacje na stronie: https://bit.ly/2KORvb5

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych