BIPŚroda, 07.6.2023

Podsumowanie zagranicznych praktyk w ZSP nr 1

Podsumowanie zagranicznych praktyk w ZSP nr 1

We wtorek – 11 czerwca – w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu stażu zagranicznego „Wysokie kompetencje zawodowe szansą na rozwój kariery”.

Podczas spotkania w auli przy ul. Sobieskiego 20 Łukasz Kaszyński kierujący Wydziałem Edukacji i Sportu podziękował w imieniu Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego za realizację projektu, opiekę i koordynację. Najbardziej cieszy fakt, że uczniowie powiatu gnieźnieńskiego godnie reprezentowali region i zdobyli nieocenioną wiedzę oraz doświadczenie.

Realizacja staży zagranicznych w tak atrakcyjnym miejscu możliwa jest dzięki środkom jakie pozyskała szkoła z programu ERASMUS+  Akcja 1 - Mobilność  uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia  zawodowe. Projekt pn. ,,Wysokie kompetencje zawodowe szansą na rozwój kariery” został w ubiegłym roku wybrany do realizacji przez Narodową Agencję Programu ERASMUS+ i otrzymał dofinansowanie w  kwocie 117 936 euro. Dzięki tak znacznym środkom 52 uczniów wraz z opiekunami może zdobywać doświadczenie zawodowe w tak atrakcyjnym miejscu jak Malaga czy Grenada. W grudniu na stażu byli uczniowie z techników: hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych, w maju udział w nim wzięli uczniowie technikum architektury krajobrazu oraz geodezji. Uczniowie architektury krajobrazu pracują przy założeniach parkowo-ogrodowych zespołu pałacowego ALHAMBRA , zaś geodeci odbywają swoje staże w specjalistycznych biurach geodezyjno-architektonicznych.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki