BIPSobota, 03.6.2023

Ogólnopolska Nagroda Magellana dla aplikacji mobilnej Powiatu

Ogólnopolska Nagroda Magellana dla aplikacji mobilnej Powiatu

Aplikacja "13 pomysłów na Gniezno i okolice" zdobyła Nagrodę Magellana w kategorii "przewodnik mobilny", w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2019". Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas 10. Warszawskich Targów Książki.

Jak podaje organizator konkursu - Magazyn Literacki KSIĄŻKI - Nagroda Magellana ustanowiona została w celu uhonorowania najbardziej wartościowych publikacji turystycznych. Przyznawane nagrody mają nie tylko wyróżniać najlepsze publikacje na rynku, ale stać się także wskazówką dla dystrybutorów i turystów, którym coraz trudniej dokonać właściwego wyboru spośród kilkunastu tytułów poświęconych tym samym destynacjom. Laureatów tegorocznych nagród wyłoniło jury w składzie: Krzysztof Rąpała, Dariusz Fedor, Dawid Zaraziński, Piotr Dobrołęcki, Ewa Tenderenda-Ożóg oraz Łukasz Gołębiewski.

Zgłaszane do konkursu publikacje rozpatrywano w kategoriach: przewodnik tekstowy, przewodnik ilustrowany, przewodnik kieszonkowy, przewodnik dla aktywnych, mapa i plan turystyczny, album, książka podróżnicza, przewodnik dla dzieci, przewodnik mobilny, książka reportażowa, przewodnik kulinarny oraz „podróże w czasie”.

Przypomnijmy, iż nagrodzona aplikacja powstała na bazie drukowanego przewodnika „13 pomysłów na Gniezno i okolice” opracowanego przez zespół autorów pod redakcją Armina Mikos von Rohrscheidt. Aplikacja przygotowana została w języku polskim i angielskim w systemach operacyjnych: Android (wersja minimalna 4.4.2) oraz iOS (wersja minimum 9.0). Prezentuje kompleksowo walory turystyczne powiatu gnieźnieńskiego, wykorzystując także tryb audio.

Głównym celem powstania aplikacji było opracowanie elektronicznego przewodnika po wyznaczonych szlakach turystycznych, który - poza możliwością odszukania interesujących użytkownika informacji o obiektach turystycznych, czy ciekawych miejscach - dawałby możliwość śledzenia przebytych na szlaku kilometrów, za pomocą wbudowanego w telefon modułu GPS. Aplikacja wyposażona jest ponadto między innymi w moduły: kalendarz, lista atrakcji, aktualności czy quizy. Korzystając z aplikacji możemy poruszać się po trzynastu zaproponowanych trasach tematycznych – od skarbów gnieźnieńskich muzeów oraz architektury i sztuki na ziemi gnieźnieńskiej przez trasę powstania wielkopolskiego po kryminalne historie ziemi gnieźnieńskiej. Moduł „planer” pozwala ponadto stworzyć autorską trasę zwiedzania.

Aplikacja jest w istocie alternatywą dla tradycyjnych przewodników, które nie w każdym miejscu i czasie, dostępne są dla zainteresowanych osób. Można ją pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store.

Więcej informacji o wszystkich nagrodzonych publikacjach na:

http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/uhonorowano-najlepsze-publikacje-turystyczne/

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki