BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Podwójny jubileusz Informacji Turystycznej w Gnieźnie

Podwójny jubileusz Informacji Turystycznej w Gnieźnie

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego kolejny rok z rzędu przyznał Organizacji Turystycznej Szlak Piastowski dotację na prowadzenie Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej. Tym samym przypieczętowano 18 lat tradycji funkcjonowania punktu IT w Gnieźnie.

Powiat Gnieźnieński nieprzerwanie od 18 lat wspiera funkcjonowanie Informacji Turystycznej w Gnieźnie. Od 15 lat punkt IT, w ramach zadania publicznego, prowadzi Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski.  

Przypomnijmy, pierwszy punkt Informacji Turystycznej w Gnieźnie powstał w 2001 roku z inicjatywy pierwszego Starosty Gnieźnieńskiego. Funkcjonował on wówczas w ramach Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego, w pasażu przy ulicy Tumskiej. Z czasem, zmienił on swą siedzibę, jak i sposób funkcjonowania. W 2003 roku powstała Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski, a od kwietnia 2004 roku nieprzerwanie do dziś Powiat Gnieźnieński zleca stowarzyszeniu realizację zadania.

Przez pierwsze lata PCIT finansowane było w 100% przez Powiat Gnieźnieński. Z czasem, wraz ze zmianą siedziby na ul. Rynek 14, do wspófinansowania dołączyło się Miasto Gniezno.    

Obecnie, po 18 latach, Informacja Turystyczna w Gnieźnie jest certyfikowanym punktem – posiadającym 3 gwiazdki nadane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Przez punkt na Rynku, każdego roku przewijają się grupy turystów z Polski i zagranicy. Ponadto od początku swojego istnienia OT SP tworzył i opracowywał liczne materiały promocyjne dotyczące regionu, redagował publikacje turystyczne wydawane przez partnerów, promował i ożywiał lokalną turystykę, prowadził oficjalny profil na portalach społecznościowych, a także organizował ruch turystyczny w regionie m.in. poprzez oferowane usługi przewodnickie.  

W biurze Informacji Turystycznej otrzymać można niemalże wszystkie informacje przydatne w zwiedzaniu Powiatu Gnieźnieńskiego i Miasta Gniezna. Pracownicy biura służą pomocą w znalezieniu miejsc noclegowych, lokali gastronomicznych i innych obiektów infrastruktury turystycznej oraz zabytków i atrakcji turystycznych. Pomogą również znaleźć najkorzystniejsze połączenia komunikacyjne.

Informacja Turystyczna poza rozpowszechnianiem darmowych broszur prowadzi również sprzedaż przewodników, map, pocztówek, książek oraz specjalistycznych wydawnictw z dziedziny turystyki ze szczególnym uwzględnieniem tematyki regionalnej.

Punkt Informacji Turystycznej w Gnieźnie, mieści się przy ul. Rynek 14 i jest otwarty:  

od 1 kwietnia do 30 września

poniedziałek – piątek 9:00-17:00
soboty 10:00-18:00
niedziele i święta 10:00-18:00

od 1 października do 31 marca

poniedziałek – piątek 9:00-17:00

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki