BIPSobota, 03.6.2023

Powiat z ambitnymi planami międzynarodowej współpracy

Powiat z ambitnymi planami międzynarodowej współpracy

Intensyfikacja działań w obszarze współpracy stowarzyszeń oraz realizacja wspólnych projektów edukacyjnych i ekologicznych to główne tematy poruszone podczas spotkania samorządowców Powiatu Gnieźnieńskiego z partnerami z niemieckiego powiatu Teltow-Flaeming, które odbyło się 18 stycznia w Luckenwalde.

Powiat Gnieźnieński reprezentowali na nim Anna Jung, wicestarosta gnieźnieński oraz Dariusz Pilak, Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

- Tegoroczna wizyta w Luckenwalde otwiera nowy rozdział w historii partnerstwa Powiatu Gnieźnieńskiego z samorządem Powiatu Teltow-Flaeming, który w tym roku obchodzi swoje 25-lecie – mówi Anna Jung, wicestarosta gnieźnieński. – Dwa dni rozmów pozwoliły nam wypracować plan działań na najbliższy rok, który oscylować będzie wokół trzech głównych obszarów: ochrony środowiska, edukacji oraz pomocy społecznej. W najbliższym czasie do Niemiec uda się delegacja merytorycznych pracowników Starostwa, którzy przygotują ramy międzynarodowego projektu edukacyjnego obejmującego temat innowacji dla środowiska. Kolejnym działaniem będzie nawiązanie silnej współpracy pomiędzy, reprezentującymi oba regiony, organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi w swoim gronie seniorów oraz osoby niepełnosprawne. Kontynuować będziemy oczywiście działania promujące wymianę przedsiębiorców oraz współpracę powiatowych służb i straży – wylicza wicestarosta A. Jung.

Samorządowcy z obu powiatów spotkają się ponownie już 31 stycznia w Gnieźnie, podczas tradycyjnego spotkania noworocznego Powiatu Gnieźnieńskiego. Wizyta będzie przede wszystkim okazją do szczegółowego omówienia tegorocznych projektów. Powiat Gnieźnieński współpracuje z Powiatem Teltow-Flaeming od 2003 roku.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki