BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Finał IV ogólnopolskiego konkursu dla dzieci "Tu powstała Polska " Tu wygrała Polska. 100 " lecie Powstania Wielkopolskiego"

Finał IV ogólnopolskiego konkursu dla dzieci &quotTu powstała Polska " Tu wygrała Polska. 100 " lecie Powstania Wielkopolskiego"

Od 12 do 15 września br. trzydzieścioro troje dzieci, wraz z opiekunami, przyjedzie do Gniezna na zaproszenie władz Powiatu Gnieźnieńskiego, by wziąć udział w finale IV ogólnopolskiego konkursu dla dzieci, dedykowanego jubileuszowi 100.lecia Powstania Wielkopolskiego.

Finaliści konkursu reprezentują szkoły podstawowe w: Babach (woj. łódzkie, powiat piotrkowski), Ełku (woj. warmińsko - mazurskie, powiat ełcki), Pile (woj. wielkopolskie, powiat pilski), Szczecinku (woj. zachodniopomorskie powiat szczecinecki) oraz stowarzyszenie w Skaryszewie (woj. mazowieckie, powiat radomski).

 - O przyjazd do Gniezna, w roku jubileuszu 100.lecia Powstania Wielkopolskiego  walczyły drużyny ze szkół podstawowych w całej Polsce – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. - Do decydującego etapu zakwalifikowało się 21 drużyn. Głosowanie internautów, które wyłoniło zwycięzców, trwało od 11 maja i zakończyło się o godz. 24.00 w dniu 4 czerwca. Na wszystkie prace oddano ponad 12 tys. głosów. Co warte podkreślenia, za ujęcie w spocie kontekstu gnieźnieńskiego, grupa ze Stowarzyszenia Aktywni na Targowej ze Skaryszewa, została zwolniona z udziału w głosowaniu, a tym samym zagwarantowała sobie miejsce w gnieźnieńskim finale – dodaje starosta B. Tarczyńska.

- Tegoroczny program pobytu laureatów konkursu w Gnieźnie dostosowany został do tematyki związanej z rocznica 100.lecia Powstania Wielkopolskiego – mówi Agnieszka Rzempała-Chmielewska, zastępca dyrektora wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji. - Podczas wizyty w Pierwszej Stolicy Polski laureaci konkursu wezmą udział m. in. w warsztatach  historyczno–patriotycznych, przygotowanych przez grupę rekonstrukcyjną Wilcza Gwardia, które odbędą się na terenie wiaty edukacyjnej „Gajówka” Nadleśnictwa Gniezno. Jednym z ciekawszych punktów pobytu będzie z pewnością wizyta w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Zaplanowano też zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Wzgórza Lecha, na które udamy się śladami Powstańców Wielkopolskich. Na zakończenie nasi laureaci wezmą udział w warsztatach i zwiedzaniu mobilnej wystawy makiet o Powstaniu Wielkopolskim, wykonanych z klocków Lego. – wylicza dyr. A. Rzempała-Chmielewska

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki