BIPPiątek, 02.6.2023

Tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne już 2 września w Piekarach

Tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne już 2 września w Piekarach


Tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego oraz uroczysta msza św. polowa zainaugurują Dożynki Powiatowo-Gminne, które 2 września odbędą się w Piekarach, w gminie Gniezno. Szczegółowy przebieg Święta Plonów przedstawiony został 24 sierpnia podczas konferencji prasowej zorganizowanej w gnieźnieńskim Starostwie Powiatowym.

Po tradycyjnym Obrzędzie Chleba z udziałem Zespołu Tańca Ludowego „Gniezno” dla wszystkich mieszkańców przygotowano szereg atrakcji, a wśród nich bardzo ciekawy program zabaw i animacji dedykowany najmłodszym uczestnikom obchodów. Dożynkowy blok muzyczny zainauguruje w tym roku o godzinie 17.45 gwiazda disco-polo „Czadoman”, po którym wystąpi „Roberto Zucaro”. Rolnicze święto zakończy zabawa taneczna z zespołem „Duet z Goretą”.

- Wraz z wójtem Gminy Gniezno, panem Włodzimierzem Lemanem, bardzo serdecznie zachęcamy mieszkańców oraz gości powiatu gnieźnieńskiego do uczestnictwa w tegorocznych dożynkach – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Dzięki bardzo dobrej współpracy przygotowaliśmy bogaty program obchodów, który z pewnością przypadnie do gustu osobom w każdym wieku. Pamiętajmy również, że w tym roku dożynki mają wyjątkowy wydźwięk. Trudno bowiem o lepszy i piękniejszy sposób oddania należnego szacunku dla codziennej pracy rolników, hodowców i sadowników, niż doniosłe święto chleba obchodzone w roku 100. lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości – zaznacza starosta B. Tarczyńska.

Przypomnijmy, że od kilku lat samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego prowadzi aktywne działania na rzecz promocji i rozwoju lokalnej produkcji rolnej. W rocznym kalendarzu przedsięwzięć stałe miejsce zajmują akcje ochrony pszczół, przedsięwzięcia wspierające sprzedaż bezpośrednią, czy też profesjonalne szkolenia dla rolników. Istotna jest również intensywna współpraca z kołami łowieckimi.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki