BIPŚroda, 20.10.2021

Wizyta Wojewody w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie

Wizyta Wojewody w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Dominika. Wizyta była okazją do zapoznania się z bieżącą działalnością ośrodka oraz rozmowy z jego mieszkańcami i pracownikami.

Na terenie Domu Pomocy Społecznej, którego współczesna historia sięga roku 1956 przebywa obecnie kilkudziesięciu mieszkańców – dzieci i dorosłych z różnym stopniem niepełnosprawności. Do dyspozycji podopiecznych oraz kadry DPS pozostają sale rehabilitacyjno-terapeutyczne, a także pracownie, w których odbywają się m. in. zajęcia prowadzenia gospodarstwa domowego.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: starosta Beata Tarczyńska, zastępca burmistrza Gminy Witkowo Łukasz Scheffs, a także poseł na sejm RP Zbigniew Dolata i Radny Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Andrzej Kwapich.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych