BIPNiedziela, 04.6.2023

Uczniowie ZSP nr 2 na obozie szkoleniowym w Skorzęcinie

Uczniowie ZSP nr 2 na obozie szkoleniowym w Skorzęcinie

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie, zakończyli szkolenie praktyczne zorganizowane podczas obozu w Skorzęcinie. Uroczyste podsumowanie zajęć odbyło się 3 lipca.

Dziesięciodniowe szkolenie dla uczniów klasy mundurowej - technik pojazdów samochodowych, jest elementem programu nauczania. W programie obozu znalazło się między innymi szkolenie strzeleckie oraz chemiczne. Uczniowie odbyli ponadto  zajęcia z taktyki wojskowej, musztry czy sygnalizacji wzrokowego dowodzenia. Zaliczyli również obowiązkowy test sprawności fizycznej i podsumowujący cały obóz egzamin teoretyczno-praktyczny.

W bogatym programie zajęć, nie zabrakło rekreacji, w tym wycieczki do 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, czy emocjonującej dobowej gry wojennej. 3 lipca podczas uroczystego zakończenia obozu w Skorzęcinie, w obecności instruktorów, nauczycieli i rodziców, wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz upominki, które wręczyły Lidia Bójko, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i  Maria Magdalena Nowak, dyrektor ZSP nr 2 w Gnieźnie.
 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki