BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Opieka socjalna tematem międzynarodowego spotkania w powiecie

Opieka socjalna tematem międzynarodowego spotkania w powiecie

Zakończyła się trwająca trzy dni wizyta pracowników socjalnych z Niemiec w powiecie gnieźnieńskim. Pierwszym punktem bogatego programu było spotkanie z Zarządem Powiatu, które odbyło się 14 maja w Starostwie Powiatowym.

Na zaproszenie starosty Beaty Tarczyńskiej, w dniach 14-16 maja br. w powiecie gnieźnieńskim gościli urzędnicy i pracownicy instytucji działających w obszarze pracy socjalnej oraz pomocy społecznej z powiatu Teltow-Flaeming w Niemczech. - Pierwsze wspólne rozmowy na temat wymiany doświadczeń w obszarze pracy socjalnej odbyliśmy już na początku bieżącego roku – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Najważniejszym celem takich spotkań jest możliwość bezpośredniego porównania metod pracy, dostępnych narzędzi czy uwarunkowań prawnych, by w efekcie korzystać z najlepszych rozwiązań w tym zakresie – dodaje starosta B. Tarczyńska.

W ramach międzynarodowego projektu, realizowanego z partnerskim powiatem Teltow-Flaeming, odbyły się robocze wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Centrum Aktywności Społecznej „LARGO”, świetlicy środowiskowej „Dzieci z chmur”, siedzibie stowarzyszenia „MAKI”, Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku. W programie przewidziano również spotkania w spółdzielni socjalnej „Czilii”, Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz szkole podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych. Wyjątkową atrakcją była także możliwość zapoznania się z pracą Archiwum Archidiecezjalnego.

Już dziś planuje się działania zmierzające do ścisłej współpracy z niemieckimi partnerami w obszarze wymiany młodzieży. Powiat Gnieźnieński współpracuje z Powiatem Teltow-Flaeming od 2003 roku.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki