BIPPoniedziałek, 29.5.2023

"Eko znaczy z sercem"

"Eko znaczy z sercem"

24 kwietnia br., w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie, odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu, na który wpłynęło blisko 100 prac plastycznych, to „Eko znaczy z sercem”.

- Głównym celem wydarzenia zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe oraz Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „Ekoludek”, działający przy SOSW nr 1 w Gnieźnie była edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną - mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. - Słowo ekologia na stałe wpisało się do codziennego słownika. Ochrona przyrody i racjonalne wykorzystanie jej zasobów stały się bardzo aktualnym tematem. Poprzez konkurs plastyczny chcemy pokazać, że nasze z pozoru drobne działania mają ogromny wpływ na stan środowiska naturalnego. Zachęcamy więc uczestników do promowania segregacji odpadów, oszczędności energii i wody - dodaje starosta B. Tarczyńska.

Do konkursu przystąpiły placówki specjalne z terenu powiatu gnieźnieńskiego, Słupcy oraz Wągrowca. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych osób.

Laureaci:
I miejsce – Dominik Kuchowicz, SOSW nr 1 w Gnieźnie
II miejsce – Julia Kaźmierczak, SOSW nr 2 w Gnieźnie
III miejsce – Maria Zobel, SOSW w Kłecku

Nagroda specjalna im. B. M. Jacoszka:
Dariusz Rosejno, WTZ Gniezno
Kinga Zdrojewska, WTZ Kłecko

Podsumowanie konkursu wzbogaciły ekoprezentacje sceniczne przygotowane przez SOSW nr 2 w Gnieźnie, SOSW w Kłecku, SOSW w Słupcy oraz SOSW nr 1 w Gnieźnie.

Konkurs dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w  ramach zadania „Środowisko ponad wszystko - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki