BIPPiątek, 09.6.2023

Podwyżki dla pracowników administracji szkół

Podwyżki dla pracowników administracji szkół

Zmiany wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych Powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem najniżej zarabiających to temat konferencji prasowej, która odbyła się 23 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Podczas spotkania z dziennikarzami Beata Tarczyńska - starosta gnieźnieński, Paweł Lubbe - dyrektor Wydziału Edukacji oraz Anna Brodnicka, prezes gnieźnieńskiego oddziału ZNP poinformowali, iż Rada Powiatu Gnieźnieńskiego przeznaczyła na ten cel w tegorocznym budżecie kwotę 700 tys. zł. Od 1 stycznia w placówkach oświatowych obowiązują nowe regulaminy wynagrodzeń, które uwzględniają nie tylko podniesienie płac osób najniżej zarabiających, ale i zmniejszenie, w miarę możliwości finansowych Powiatu, rozbieżności płacowych na tych samych stanowiskach w różnych placówkach. W niektórych przypadkach nowe regulacje oznaczają podwyżki nawet o kilkaset złotych. Zmiany wprowadzono w uzgodnieniu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.

Podwyżki otrzyma między innymi blisko 100-osobowa grupa pracowników obsługi, zatrudnionych na stanowiskach: starszego woźnego, woźnego, sprzątaczki i pomocy nauczyciela. To ich wynagrodzenia były w większości przypadków na najniższym poziomie. Po zmianach płaca wzrosła średnio o 700 zł. najwyższy wzrost wynagrodzenia w tej grupie to ok. 1,3 tys. zł. Wśród pracowników administracji: księgowych, sekretarza szkoły i specjalistów, regulowano poziom wynagrodzeń ze względu na znaczne różnice płac w różnych placówkach na podobnych stanowiskach, wynoszące nawet około 2 tys. zł.

Przykładowe zmiany wynagrodzeń na wybranych stanowiskach wśród pracowników obsługi:

Starszy Woźny - najniższe wynagrodzenie zasadnicze to 1260 zł, po podwyżce od 1900 zł do 2200 zł. Uwzględniając premię i stażowe - średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to 2900zł.

Woźny - najniższe wynagrodzenie zasadnicze to 1485,75 zł, po podwyżce od 1720 zł do 2000zł. Uwzględniając premię i stażowe - średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to 2800 zł.

Sprzątaczka - najniższe wynagrodzenie zasadnicze to 1260 zł, po podwyżce od 1740 zł do 2000 zł. Uwzględniając premię i stażowe - średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to 2660zł.

Pomoc nauczyciela najniższe wynagrodzenie zasadnicze to 1386 zł, po podwyżce od 1800 zł do 2000 zł. Uwzględniając premię i stażowe - średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to 2660 zł.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki