BIPŚroda, 07.6.2023

Powiat Gnieźnieński najlepszy w Polsce

Powiat Gnieźnieński najlepszy w Polsce

Międzynarodowy projekt Powiatu Gnieźnieńskiego pn. „Historia sąsiadów muzyką pisana” zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie EDUinspiracje organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. 

Nagrodę odebrali Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński oraz dyrektor Marcin Makohoński, autor i koordynator projektu.

Zwycięski projekt,sfinansowany ze środków Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej,został wybrany z grupy kilkudziesięciu projektów realizowanych w ubiegłym roku na terenie Polski i Ukrainy. Do ścisłej czołówki zakwalifikowano tylko pięć najlepszych działań z udziałem młodzieży. Spośród nich, ten realizowany przez Powiat Gnieźnieński okazał się zwycięski. 

Projekt „Historia sąsiadów muzyką pisana” miał charakter edukacyjno-muzyczny, a jego zasadniczym celem było stworzenie międzynarodowej, młodzieżowej orkiestry złożonej z polskich i ukraińskich muzyków amatorów. - Dzięki muzyce, która rozumiana jest w każdym języku i w każdej kulturze, młodzi ludzie z Polski i Ukrainy stworzyli swoisty most, który pozwolił im na nawiązanie trwałych przyjaźni, poznanie kraju swojego sąsiada i co równie istotne przełamanie tkwiących w każdej społeczności stereotypów – mówi dyr. Marcin Makohoński, autor i koordynator projektu. – Nagrodzony projekt oraz jego tegoroczna kontynuacja zrealizowana przy niedużym wkładzie finansowym Powiatu Gnieźnieńskiego, dzięki bardzo dobrej współpracy wolontariuszy, muzyków powiatowej orkiestry dętej, pracowników wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji oraz Centrum Kultury eSTeDezakończył się olbrzymim sukcesem, wyróżnionym na ogólnopolskim forum. Łączna wartość pozyskanego przez samorząd powiatowy dofinansowania na polsko-ukraińskie projekty wperspektywie minionych kilkunastu miesięcy to blisko 80 tys. zł. – informuje dyr. M. Makohoński. 

To jednak nie koniec sukcesów międzynarodowego projektu Powiatu Gnieźnieńskiego. Zostanie on zaprezentowany na Polsko-Ukraińskim Forum odbywającym się w Kijowie z udziałem ekspertów w dziedzinie edukacji pozaformalnej, którego organizatorem jest między innymi Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki