BIPWtorek, 30.5.2023

Szlak Piastowski w przebudowie, czyli czas na IV konferencję międzyregionalną

Szlak Piastowski w przebudowie, czyli czas na IV konferencję międzyregionalną

Planowanym działaniom na Szlaku Piastowskim oraz nowym narzędziom marketingowym będzie poświęcona IV międzyregionalna konferencja, która odbędzie się już 29 listopada w Kruszwicy. 

W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zorganizowano briefing prasowy zapowiadający wydarzenie.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele jednostek samorządowych na szlaku, zarządcy obiektów, przedstawiciele organizacji pozarządowych i przewodników turystycznych, reprezentanci uczelni wyższych oraz przedsiębiorcy prywatni. Podczas konferencji zostaną przedstawione działania na szlaku, które miały miejsce od 2015 roku. Omówione będą również plany działań w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. O tym co aktualnie dzieje się na szlaku opowiedzą przedstawiciele dwóch urzędów marszałkowskich – Tomasz Wiktor Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Marcin Drogorób Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu. O działaniach operacyjnych na szlaku opowiedzą natomiast koordynatorzy szlaku z obu województw – przedstawicielki Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” Agnieszka Rzempała – Chmielewska oraz Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Adriana Herrmann. Na temat pakietów turystycznych, czyli o ofercie sprzedaży wycieczek po Szlaku Piastowskim i propozycji współpracy z oferentami usług opowie z kolei Przemysław Buryan – dyrektor biura klastra. 

W dalszej części konferencji zostaną również zaprezentowane dwa studia przypadków odnoszące się do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz dotyczące wdrożenia w obiektach szlaku na terenie Wielkopolski nowych narzędzi z zakresu rzeczywistości rozszerzonej. W programie znalazła się ponadto prezentacja dobrej praktyki ze Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O, a także szkolenie na temat mediów społecznościowych. 

Na konferencję zapraszają: Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego; Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego; Beata Tarczyńska Przewodnicząca Rady Programowo – Naukowej ds. Szlaku Piastowskiego, Starosta Gnieźnieński oraz Dariusz Witczak Burmistrz Kruszwicy. Konferencja ma charakter otwarty. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o potwierdzenie swojej obecności do dnia 23 listopada 2017 roku na adres a.komorowska@kujawsko-pomorskie.pl lub tel. (56) 621 84 23. 

Przypomnijmy, kamieniem milowym w procesie przebudowy szlaku było powołanie w roku 2011 przez marszałków województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego Rady Programowo Naukowej ds. Szlaku Piastowskiego. Gremium to, złożone z naukowców, samorządowców oraz przedstawicieli obiektów, dokonało gruntownej przebudowy szlaku – została ściśle dookreślona tematyka szlaku, stworzono kryteria przynależności obiektów do szlaku, zostały wyznaczone trasy jego przebiegu. Znaczącym etapem w procesie inwentaryzacji szlaku było przeprowadzenie audytów: historycznego i turystycznego wszystkich obiektów, a także przeprowadzenie pogłębionego badania ruchu turystycznego na szlaku. Wszystkie zmiany były prezentowane na międzyregionalnych konferencjach poświęconych szlakowi, tj. w roku 2012 w Gnieźnie, w 2013 r. w Inowrocławiu, w 2014 r. w Poznaniu. Po trzech latach przerwy nadszedł czas, aby ponownie spotkać się i podsumować kolejne zmiany na Szlaku Piastowskim.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki