BIPPoniedziałek, 29.5.2023

?Kolej na Powstanie!? Zdziechowa w grze

?Kolej na Powstanie!? Zdziechowa w grze

Do końca października trwa plebiscyt „Kolej na Powstanie!” organizowany przez Biuro Obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie. Można wybrać nazwy dla pociągów jeżdżących po Wielkopolsce.

Zachęcamy do udziału w plebiscycie wszystkich interesujących się Powstaniem Wielkopolskim! 

Żeby wziąć udział w plebiscycie wystarczy odwiedzić facebookowy profil „27 grudnia - Powstanie Wielkopolskie” i w ankiecie wybrać "powstańcze" nazwy dla pociągów Kolei Wielkopolskich. 

Przygotowano 21 propozycji nazw. Pociągowi każdej z siedmiu relacji przypisano trzy. Są one związane z trasą, na której jeździ pociąg i odnoszą się do wydarzeń, które w okresie Powstania Wielkopolskiego rozegrały się w jej okolicach. 

Można wybierać spośród nazw: Bazar, Biedrusko, Cytadela, Danuta, Druh, Drzymała, Helena, Hufiec, Kopanica, Odwach, Powstaniec Wielkopolski, Poznańczyk, Ratusz, Rzepicha, Ułan, Skaut, Sokół, Strzelec, Wiarus, Wiatraki i Zdziechowa

Jedynym warunkiem udziału w plebiscycie jest podanie adresu e-mail i zaakceptowanie regulaminu. 

Plebiscyt potrwa do 31 października. W pierwszych dniach listopada poznamy informację o wybranych nazwach, a pociągi z powstańczymi "imionami" pojawią się na torach, wraz z zimową zmianą rozkładu jazdy, czyli od 6 grudnia. 

Zapraszamy do udziału w plebiscycie „Kolej na Powstanie”. Na facebookowych profilach 27 grudnia – Powstanie Wielkopolskie i Koleje Wielkopolskie można sprawdzać jakie nazwy cieszą się największym poparciem głosujących. 

Liczymy, że akcja przyczyni się do zwiększenia wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. W jubileuszowy rok 2018 wjedziemy pociągami Kolei Wielkopolskich, które nosić będą nazwy związane z Powstaniem Wielkopolskim! Zapraszamy!

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki