BIPŚroda, 07.6.2023

Jacek Kowalski Starosta Gnieźnieński Gnieźnianinem Roku 2005

Jak uzasadnił werdykt Prezes Towarzystwa Miłośników Gniezna Jan Wesołowski: „Tytuł Gnieźnianina Roku 2005 przypadł Staroście Gnieźnieńskiemu Jackowi Kowalskiemu za odpowiednie usytuowanie Powiatu Gnieźnieńskiego na tle regionu i kreowanie dobrego wizerunku powiatu na zewnątrz, promocję powiatu, zmniejszanie bezrobocia, kreowanie przyjaźni polsko-niemieckiej na przykładzie partnerstwa z Powiatem Teltow-Fläming, wsparcie Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie oraz w uznaniu jego zaangażowania w działalność społeczną". Ponadto jak dodał J. Wesołowski: „Jacek Kowalski to człowiek kontaktowy, bezpośredni, otwarty, wrażliwy na problemy społeczne, znana i szanowana postać".

Kandydatów do tytułu Gnieźnianina Roku mogły zgłaszać za pośrednictwem lokalnej prasy do 31 grudnia ubiegłego roku różnego rodzaju podmioty i organizacje. Głosowanie miało tajny przebieg.

Podczas koncertu laureatów zostaną wręczone nagrody w siedmiu kategoriach. Osoby zainteresowane udziałem w gali mogą nabywać bilety u skarbnika TMG p. Zofii Gąsiorek w Medycznym Studiów Zawodowym.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki