BIPNiedziela, 28.5.2023

Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane

Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane

który ma promować ogromne możliwości wykonawcze osób niepełnosprawnych intelektualnie. V Wojewódzki Festiwal Warsztat Też Zaśpiewa, organizowany przez Stowarzyszenie RAZEM, we współpartnerstwie i wsparciu finansowemu Centrum Kultury Scena to dziwna oraz Powiatu Gnieźnieńskiego, rozpoczął się 27 marca br. Do połowy maja, zaproszone do udziału WSZYSTKIE Warsztaty Terapii Zajęciowej zlokalizowane na terenie wielkopolski, miały możliwość wysłania zgłoszenia, w których musiały pojawić się nagrania wykonań piosenek… w tym roku Kasi Klich. Nagrań pojawiło się sporo. Zazwyczaj była to piosenka Lepszy model, albo Pies ogrodnika… te standardy, które nucą wszyscy, nawet choć w niewielkim stopniu, znający twórczość pochodzącej z Poznania artystki.

Po ostatecznym werdykcie, kto przechodzi dalej, a komu już teraz pięknie dziękujemy za zainteresowanie, nastał gorący czas… wybór piosenek odpowiednich dla wykonawców, współpraca z niezawodnym pianistą, dopięcie kwestii noclegowo-żywieniowych. Owe działania pozwoliły ze spokojem 19 czerwca pojechać do Ośrodka Wypoczynkowego Jutrzenka w Gołąbkach. Brak zasięgu, bliskość natury i wszechogarniający spokój pozwalały na skupienie podczas warsztatów wokalnych, które trwały przez pełne dwa dni od rana do późnego wieczora. To czas, który był potrzebny uczestnikom i muzykom na ustalenie odpowiedniej tonacji, dopracowanie możliwości emisyjnych do każdego indywidualnie, interpretację tekstu, „wyłowienie” potencjału wykonawczego.

Z finalistami spotykamy się 30 sierpnia, podczas koncertu V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa w amfiteatrze CK Scena to dziwna.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki