BIPNiedziela, 28.5.2023

„Przyroda to najlepszy EKOLOG”

„Przyroda to najlepszy EKOLOG”
Ideą przyświecającą konkursowi jest popularyzacja edukacji proekologicznej i kształtowanie prawidłowych postaw wobec świata przyrody wśród wychowanków specjalnych ośrodków szkolno–wychowawczych oraz warsztatów terapii zajęciowej.

Tegoroczna tematyka konkursu związana była z propozycją obserwowania i naśladowania świata przyrody, który sam w sobie najlepiej uczy nas ekologicznych zachowań. Konkurs zawsze spotyka się z dużą aprobatą i zainteresowaniem wśród placówek oświatowych, co potwierdza ilość zgłoszonych do niego reprezentacji: WTZ z Gniezna, SOSW nr 1 z Gniezna, SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW z Kłecka, WTZ z Kłecka SOSW ze Słupcy i ZSS z Wrześni.

Do udziału w bieżącej edycji konkursu zgłoszono 80 prac plastycznych, spośród których komisja konkursowa wybrała te najlepsze. Pierwsze miejsce zajęła Angelika Nowicka z WTZ Kłecko, drugie Rafał Chudziński z WTZ Gniezno, a trzecie Adrian Szymski reprezentujący SOSW nr 2 w Gnieźnie. Nagrody Specjalne im. Michała Jacoszka otrzymali: Magdalena Zajdler – SOSW Kłecko, Joanna Zielazna WTZ Gniezno, Michał Lewandowski SOSW Słupca oraz Dominik Kuchowicz wychowanek SOSW nr 1 Gniezno.

Konkursowi towarzyszyły ekoprezentacje sceniczne wykonane przez: SOSW ze Słupcy „Przyszłość ziemi zależy od nas”, SOSW z Kłecka „Przyroda – pogromca smogu”, SOSW nr 1 Gniezno „Drzewo, które umiało dawać” oraz SOSW nr 2 „O tym jak do pięknej rzeki człowiek wpuścił brudne ścieki”.


Konkurs zorganizowano w ramach przedsięwzięcia pn. „Konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą oraz propagujące działania przyjazne środowisku na terenie powiatu gnieźnieńskiego” i dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki