BIPŚroda, 07.6.2023

Powiat zaprasza na Musical

Powiat zaprasza na Musical

To wspólne przedsięwzięcie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz powiatowego centrum kultury.

„Nie ma jak lata 20., lata 30.” to spektakl opowiadający o przedwojennej Polsce, składający się z wiecznie żywych przebojów w specjalnych aranżacjach. Przedstawienie wyreżyserowane przez Artura Hofmana, przeniesie widzów w świat kina międzywojennego, ukazując klimat, jaki towarzyszył kultowym scenom odgrywanym przez Eugeniusza Bodo, Lodę Halamę czy Hankę Ordonównę. Scenariusz spektaklu opracował Ryszard Marek Groński, scenarzysta słynnego przeboju filmowego „Lata 20., lata 30.” W trakcie majowego wieczoru usłyszymy m. in. utwory: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „To ostatnia niedziela”, „Jesienne róże”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Ach, te baby”… Niezapomniane melodie wykona zespół Teatru Muzycznego pod batutą Agnieszki Nagórki. Teksty, muzyka, kostiumy – wszystko przygotowane tak, by móc w pełni przenieść się w tamte, wspaniałe lata…

Jak wyjaśnia Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, przedstawienie wpisuje się w obchody jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce oraz 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego na artystyczne przedsięwzięcie, które już dzisiaj można nazwać wydarzeniem muzycznym roku – mówi M. Makohoński.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki