BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Ruszają zapisy do klasy patronackiej „Meble Gniezno”

Porozumienie o współpracy zostało podpisane w dniu 11 kwietnia br. w siedzibie Centrum Kształcenia Praktycznego. Konsorcjum meblowe tworzą firmy: Bovelli Bedding sp. z o.o.; Complet Chmielewscy sp. jawna; Gabis s.c.; MTD II PW s.c.; Sibag Grzegorz Gąsior; Sofex Mirosław Gąsior spółka jawna oraz Z.P.H. Softrans Górscy sp.j. Podjęta współpraca jest jednym z efektów międzynarodowej konferencji pn. „Dialog na rzecz gospodarki Powiatu Gniezno /Szkolnictwo zawodowe a rynek pracy”, która odbyła się w dniu 2 marca w auli I LO.

Klasa patronacka dla branży meblarskiej zostanie uruchomiona od września 2017 roku. Szkoła na ul. Sienkiewicza ma kształcić młodzież, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, w zawodach stolarz, tapicer i krawiec meblowy. Chętni do przyuczenia w niniejszych zawodach mogą liczyć na bardzo atrakcyjne warunki praktycznej nauki zawodu w przedsiębiorstwach patronujących nowo tworzonej klasie. Konsorcjum meblowe przygotowało dla przyszłych uczniów m.in. atrakcyjne warunki wynagradzania, system stypendialny dla wyróżniających się uczniów, możliwość odbywania staży krajowych i zagranicznych, czy np. możliwość organizacji dojazdu do wybranych zakładów pracy. Uczniowie, którzy ukończą naukę w nowo tworzonej klasie będą mieli zapewnione zatrudnienie w przedsiębiorstwach tworzących konsorcjum meblowe oraz możliwość otrzymania bardzo atrakcyjnego wynagrodzenia.

Absolwenci gimnazjów zainteresowani podjęciem nauki w klasie patronackiej „Meble Gniezno” winni złożyć specjalny wniosek o przyjęcie do klasy patronackiej w wybranym zawodzie. Wnioski można pobierać bezpośrednio w Centrum Kształcenia Praktycznego. Będą one również dostępne na stronie internetowej www.ckp.gniezno.pl oraz www.facebook.com/era zawodowców.  Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Instytucie Doradztwa Zawodowego przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie, ul.  Słowackiego 45/47 (tel. 61 426 53 41; e-mail: idz@ckp.gniezno.pl).
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki