BIPCzwartek, 08.6.2023

Wystawa filatelistyczna „Śladami św. Wojciecha – miejsca Jego kultu”

Wydarzeniem pragniemy uczcić 600-lecie Prymasostwa w Polsce oraz 1020. rocznicę śmierci św. Wojciecha.

Przypadająca w tym roku 600. rocznica Prymasostwa w Polsce stała się dla Wojciecha Śmieleckiego przyczynkiem do zaprezentowania walorów filatelistycznych dotyczących kilku Prymasów m.in. Mikołaja Trąby, Ignacego Krasickiego, Mieczysława Ledóchowskiego, Augusta Hlonda, Stefana Wyszyńskiego, Józefa Glempa, Henryka Muszyńskiego. W tym roku przypada również 1020. rocznica śmierci św. Wojciecha dlatego na wystawie będzie można zobaczyć ponadto rozbudowane zbiory dotyczące patrona Gniezna. Przedstawione zostaną miejsca Jego kultu m.in. kościoły, kaplice p.w. św. Wojciecha, znane w historii Polski i Europy osoby, które składały dary i modliły się u grobu świętego.

Z okazji wystawy wydana została kartka pocztowa z postacią św. Wojciecha oraz datownik okolicznościowy. Na wystawie będą prezentowane także książki i medale dotyczące Prymasów.

Podczas wernisażu w Centrum Kultury eSTeDe zagości stoisko Poczty Polskiej z datownikiem okolicznościowym z postacią św. Wojciecha i kartką pocztową. Można będzie również nabyć znaczek pocztowy z postacią św. Wojciecha tzw. spersonalizowany znak opłaty pocztowej o ograniczonym nakładzi
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki