BIPNiedziela, 04.6.2023

Złoty Węgiel powiatu gnieźnieńskiego

 Złoty Węgiel powiatu gnieźnieńskiego
Głównym celem spotkania będzie prezentacja oraz pokaz zastępowania drogich paliw tradycyjnych, paliwem ekologicznym - agrobiomasą, czyli brykietami ze słomy. Spotkania odbędą się o godz. 9.30 oraz 12.00. Organizatorami konferencji są Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Firma ASKET z Gniewkowa w gminie Kiszkowo. – Zaproszenie na pokaz zastosowania biomasy do celów grzewczych, kierowane jest do wszystkich, którzy w swoich piecach, bądź kominkach, palą tradycyjnym opałem – mówi Magdalena Musiałowicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska. - Każdy kto w piątek przybędzie do Starostwa Powiatowego przy ulicy Jana Pawła II, będzie mógł przyjrzeć się powstawaniu brykietów ze słomy. Przed budynkiem urzędu w godzinach od 9.30 do 15.30 ustawiony będzie bowiem samochód z mobilną linią BIOMASSER do produkowania brykietów. Można będzie również zakupić brykiety i sprawdzić czy rzeczywiście są one ekologicznym, energetycznym i ekonomicznym paliwem – zachęca dyrektor Musiałowicz.

Podczas konferencji i warsztatów odbędą się również prezentacje multimedialne opisujące program „Złoty Węgiel dla Powiatu Gniezno” (firma ASKET) oraz informujące o możliwości dofinansowania odnawialnych źródeł energii w ramach „Wsparcia finansowego i merytorycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dla rozwoju OZE i efektywności energetycznej”( WFOŚiGW w Poznaniu). Spotkania odbywać się będą w sali sesyjnej, na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie w dwóch porach – w godzinach od 9.30 do 12.00 kierowane są do mieszkańców, rolników, samorządowców, przedstawicieli instytucji związanych z ochroną i inżynierią środowiska oraz rolnictwa, a także osób zainteresowanych współpracą przy produkcji i dystrybucji brykietów ze słomy. Natomiast w godzinach od 12.00 do 14.30 dla studentów oraz uczniów szkół o kierunkach kształcenia związanych z ochroną i inżynierią środowiska zainteresowanych możliwościami wdrażania nowych technologii i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Na zakończenie dla młodzieży uczestniczącej w konferencji zorganizowany zostanie konkurs w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu energii odnawialnej.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza i przeciwdziałanie niskiej emisji na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez organizacje konferencji i warsztatów z zakresu odnawialnych źródeł energii” i dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i budżetu Powiatu.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki