BIPWtorek, 30.5.2023

Warsztat zaśpiewał z Mietkiem Szcześniakiem

Warsztat zaśpiewał z Mietkiem Szcześniakiem
W repertuarze festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa” zagościły tym razem utwory Mietka Szcześniaka. Wokalne zmagania otworzyła starosta Beata Tarczyńska.

Wydarzenie było zwieńczeniem trzydniowego warsztatu wokalnego, zorganizowanego dla 12 finalistów konkursowych przesłuchań, które odbywały się od kilku miesięcy w całej Wielkopolsce. Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji festiwalu zmierzyli się z wymagającym repertuarem Mietka Szcześniaka, który był również gościem festiwalu i osobiście zasiadł w jury konkursu. Jego skład uzupełnili: Kamila Wesołowska-Czajka, Marcin Makohoński i Kazimierz „Tinkers” Kubów.

Wysoki poziom festiwalu sprawił, że obrady jury okazały się nad wyraz trudne. Ostatecznie najlepszą wokalistką wybrano Aleksandrę Daukszewicz z Wapna. Drugie miejsce zajęła Kinga Mikołajczak z Poznania, a trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Rafałowi Purolowi z Gniezna i Dariuszowi Harmacińskiemu z Zagórowa.

Przedsięwzięcie już po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie „Razem” wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gnieźnie oraz Centrum Kultury eSTeDe. Projekt jest współfinansowany ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego. Pomysłodawczynią i koordynatorem całego przedsięwzięcia była Dominika Sochacka-Drzewiecka, która od kilku lat promuje artystyczną aktywność osób niepełnosprawnych.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki