BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Aby wakacje były bezpieczne

Aby wakacje były bezpieczne
Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w czwartek 2 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, starosta Beata Tarczyńska podziękowała wszystkim podmiotom, które współorganizują tegoroczną edycję akcji za otwartość i profesjonalne przygotowanie jej poszczególnych elementów.

- Zbliżające się wakacje i okres urlopowy są dobrą okazją do przypomnienia szczególnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drodze i podczas wakacyjnego wypoczynku – mówiła Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Celem akcji „Bezpieczny powiat” jest przede wszystkim zapobieganie. Czynimy to głównie przez uświadamianie konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i podczas wakacyjnego wypoczynku. Dzięki współpracy z powiatowymi służbami chcemy w tym roku zachęcić mieszkańców do udziału w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy, który pomoże nam dowiedzieć się jak właściwie zachować się w razie nieszczęśliwego wypadku czy nagłego urazu. Dodatkowo zorganizowane zostaną szkolenia dotyczące zasad użycia elektronicznych defibrylatorów, które zostały niedawno przekazane przez Powiat każdej z gmin – dodaje starosta B. Tarczyńska.

Akcję „Bezpieczny powiat” zainauguruje bezpłatna weryfikacja stanu technicznego samochodów. W terminie 13-17 czerwca br. każdy kierowca będzie mógł sprawdzić stan swojego pojazdu. Ocenie poddane zostaną między innymi: układ wydechowy, hamulcowy, oświetlenie i ogumienie. Co istotne, w akcję włączyły się wszystkie stacje kontroli pojazdów działające na terenie naszego powiatu.

W trakcie spotkania z dziennikarzami poinformowano także o warsztatach z zakresu pierwszej pomocy, w których udział wezmą mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego. Szkolenie, które odbędzie się 29 czerwca w budynku Starostwa Powiatowego przeprowadzą funkcjonariusze KP PSP w Gnieźnie oraz ratownicy medyczni. Więcej informacji o przyjmowanych zgłoszeniach i zasadach uczestnictwa pojawi się już niebawem.

Partnerami akcji „Bezpieczne wakacje”, prowadzonej w ramach programu „Bezpieczny powiat” są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie oraz Inspekcja Transportu Drogowego.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki