BIPWtorek, 30.5.2023

Ekologicznie i śpiewająco w Dąbrówce Kościelnej

Ekologicznie i śpiewająco w Dąbrówce Kościelnej
W konkursie wystartowały reprezentacje sześciu placówek z terenu powiatu gnieźnieńskiego i słupeckiego. Oceniano zarówno dobór repertuaru związanego z ekologią, poziom warsztatu wykonawców i interpretację wokalno-sceniczną, jak i stroje oraz wrażenie artystyczne. Po wnikliwych naradach jury postanowiło przyznać nagrody w następujących kategoriach: za najpiękniejszą piosenkę o tematyce ekologicznej dla:
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku za piosenkę „Poranny Trylek”;
  • Szkoły Podstawowej nr 14 w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 2 w Gnieźnie za piosenkę „Jak dobrze nam zdobywać góry”;
za ciekawą aranżację wykonywanego utworu dla:
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy za piosenkę „Opowie Ci wiatr”;
  • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kłecku za piosenkę „Eko-Biesiada”;
za wyjątkowy styl i poczucie rytmu dla:
  • Przedszkola Specjalnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku za piosenkę „Wielkie Sprzątanie”;
  • Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie za piosenkę „Kwiaty”.
Jury konkursy tworzyli: Tadeusz Bąkowski, Wójt Gminy Kiszkowo; Tadeusz Frąckowiak, Prezes Koła Łowieckiego nr 61 w Kłecku; Magdalena Musiałowicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska oraz Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Festiwal prowadzili: Lidia Sojkin-Rembikowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku, wraz z wicedyrektorem Przemysławem Dębowskim. Konkurs dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn. „Rozwój edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy dotyczące ochrony środowiska, przyrody, racjonalnej gospodarki odpadami i ekologii”.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki