BIPSobota, 03.6.2023

Warsztaty rękodzieła

Warsztaty rękodzieła
Warsztaty rękodzieła mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Uczestnicy warsztatów będą tworzyć nowoczesne przedmioty czerpiąc z tradycyjnych form.

10.00 – 11.30 warsztaty dla dzieci - filcowanie
Filc jest jednym z najstarszych wyrobów włókienniczych wytwarzanych przez ludzi, prawdopodobnie starszym od tkactwa. Technika filcowania polega na obróbce wełny czesankowej na niezwykle wytrzymałe arkusze filcu. Współcześnie rzemiosło to umożliwia pracę w 2 technikach: na sucho z użyciem igieł i na mokro za pomocą wody i mydła. Dzieci podczas warsztatów własnoręcznie wykonają etui na telefon.

11.30 -13.00 warsztaty dla dzieci - lepienie z gliny
Ręczne formowanie gliny to technika znana od pradziejów. Lepienie z kuleczek, plastrów czy wałków wykorzystywano w garncarstwie do tworzenia naczyń. Tym razem wykorzystując tradycyjne techniki modelowania gliny stworzymy z dziećmi jeżyki – przyborniki na kredki.

14.00 – 15.30 warsztaty jubilerskie dla dorosłych
Podczas warsztatów jubilerskich tworzyć będziemy unikatowe bransoletki. Wykorzystamy tradycyjne materiały takie jak kamienie szlachetne czy rzemienie, połączymy je za pomocą niespotykanych dodatków recyklingowych, łącząc tradycję i współczesne nurty rękodzieła.

15.30 – 17.00 warsztaty stemplowania tkanin dla dorosłych
Tradycja stemplowania tkanin sięga średniowiecza. Piękne ornamenty odciskane wielkimi stemplami doskonale zdobią naturalne tkaniny. Tym razem nowoczesny design i wzornictwo połączą się z tradycyjną techniką drukarską, by stworzyć niebanalne eko-torby.

warsztaty są bezpłatne/ zapisy w eSTeDe

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest966.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki