BIPŚroda, 31.5.2023

Powiat wspiera ochronę pszczół

Powiat wspiera ochronę pszczół
Podczas konferencji zainaugurowano akcję informacyjną dotyczącą ochrony pszczół na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

- Rozpoczynamy szeroką akcję informacyjno-prewencyjną, skierowana głównie do osób, które w swojej codziennej pracy stosują środki ochrony roślin – mówi Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. - Przygotowaliśmy plakat i ulotki, które dzięki współpracy z gminami powiatu będą dystrybuowane wśród mieszkańców. Chcemy, aby w efekcie całej akcji nasze materiały dotarły do wszystkich rolników, działkowców i sadowników - informuje wicestarosta J. Berlik.

W przeprowadzenie akcji zaangażowały się na co dzień współpracujące z samorządem powiatowym instytucje. Gośćmi konferencji byli: Piotr Borowiak, Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu; Krzysztof Jarus, Prezes Powiatowego Zarządu Kół Pszczelarzy w Gnieźnie; Ryszard Nowakowski, Koło Pszczelarzy w Witkowie, Zbigniew Stajkowski, Przewodniczący Gnieźnieńskiej Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Ewa Korczyńska-Skowron, Kierownik oddziału Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gnieźnie, która szczegółowo omówiła zasady stosowania środków ochrony roślin w rolnictwie.

Warto zaznaczyć, że 85% gatunków roślin i 70% produkcji żywności zależy od pszczół stąd, jak podkreślali wspólnie uczestnicy konferencji, każdy nawet najdrobniejszy zabieg ochrony roślin, powinien być przeprowadzony w zgodzie z instrukcją i obowiązującymi przepisami. Wciąż niezbędne jest również prowadzenie w tym zakresie specjalistycznych szkoleń.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki