BIPŚroda, 07.6.2023

Z wizytą u praktykantów w Hiszpanii

Z wizytą u praktykantów w Hiszpanii
Pretekstem do odwiedzenia pięknego regionu Andaluzji są praktyki i staże zawodowe realizowane w ramach programu ERASMUS + .

Projekt złożony został przez szkołę ponad rok temu, uzyskując pozytywną akceptację jako jedyny i zarazem pierwszy o takim charakterze w powiecie gnieźnieńskim. Dzięki pozyskanym środkom łącznie 45 uczniów wraz z opiekunami może odbyć swoje staże zawodowe w przedsiębiorstwach hiszpańskich, w tym szczególnie atrakcyjne są praktyki w ogrodach Alhambry. Uczniowie w dni wolne zwiedzają piękne miasta Andaluzji: Grenadę, Kordobę, Sewillę, poznając zabytki i kulturę tego kraju. W minionym tygodniu praktykantów odwiedziła również dyrektor szkoły pani Iwona Ratajczak, która oceniła postępy realizacji programu praktyk u pracodawców oraz warunki zakwaterowania i wyżywienia uczniów.

Przebywająca obecnie w Grenadzie grupa wróci do kraju 30 kwietnia, zaś kolejne dwie grupy wyjadą w czerwcu oraz w październiku tego roku. Ze względu na duże zainteresowanie taką formą praktyk szkoła planuje w następnych latach realizację kolejnych projektów, w równie atrakcyjnych krajach.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki