BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Znamy laureatów konkursu fotograficznego pn. Rodzina-Natura-Ekologia

Znamy laureatów konkursu fotograficznego pn. Rodzina-Natura-Ekologia
W ramach spotkania uroczyście podsumowano organizowany przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego konkurs fotograficzny pn. Rodzina-Natura-Ekologia.

Zwycięzcami konkursu zostały Adrianna Rakowska i Anita Pieczyńska, uczennice I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie. Komisja konkursowa zdecydowała również o przyznaniu wyróżnień dla Aleksandry Kowalskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, Darii Brzeźniak reprezentującej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Filipa Paszkowiaka ucznia I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Nagrody, w postaci bonów na zakup sprzętu fotograficznego wszystkim laureatom wręczył Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński.

Na konkurs wpłynęło ponad dwadzieścia prac – informuje Magdalena Musiałowicz, dyrektor wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, przewodnicząca komisji konkursowej. - Założeniem konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów było przede wszystkim spojrzenie, przez obiektyw aparatu, na działania ekologiczne podejmowane w rodzinie oraz ukazanie jej troski o naturę i ekologię. Sądzę, że nagrodzone prace doskonale spełniają te kryteria – dodaje M. Musiałowicz.

Skład komisji oceniającej nadesłane fotografie, poza dyrektor Magdaleną Musiałowicz, tworzyli również Marcin Makohoński, dyrektor wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Waldemar Stube – fotograf, Teresa Niewiadomska, Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego i Małżeńskiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Ewelina Goździewicz, Przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Gnieźnie.

Konkurs został zorganizowany w ramach przedsięwzięcia „Rozwój edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy dotyczące ochrony środowiska, przyrody, racjonalnej gospodarki odpadami i ekologii”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki