BIPPiątek, 09.6.2023

Uroczyste podsumowanie 24. Finału WOSP w Gnieźnie

Uroczyste podsumowanie 24. Finału WOSP w Gnieźnie
uroczyście podsumował tegoroczną zbiórkę, podczas której do orkiestrowych puszek trafiło ponad 129 tys. zł.

Gościem spotkania była Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, która serdecznie podziękowała koordynatorom zbiórki oraz wolontariuszom za wielkie zaangażowanie włożone w przeprowadzenie styczniowego 24. Finału WOŚP na terenie powiatu gnieźnieńskiego. – To dzięki Państwu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w powiecie gnieźnieńskim tak wspaniale. Dziękuję za Państwa wielkie serce, chęci i radość z możliwości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – mówiła starosta B. Tarczyńska. Słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych w akcję skierowali także Kazimierz „Tinkers” Kubów szef sztabu WOŚP w Centrum Kultury „Scena to dziwna” oraz Grzegorz Reszko, dyrektor CK eSTeDe.

W tegorocznym gnieźnieńskim Finale WOŚP zebrano łącznie 129.267,53 zł. Na tę sumę składają się także kwoty zebrane na terenie całego powiatu, w tym między innymi w Łubowie, Kiszkowie, Niechanowie, Mieleszynie, Trzemesznie Szczytnikach, Żydowie i Karniszewie. Wolontariuszami WOŚP byli również słuchacze Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzięki którym na konto orkiestry wpłynęło ponad 5 tys. zł.

W trakcie uroczystego spotkania tradycyjnie uhonorowano wolontariuszy, którzy zebrali do swoich puszek najwyższe kwoty: Joannę Kaźmierską, Marzenę Matecką, Tadeusza Kubów, Dawida Ptak, Marcina Dzionek, Agnieszkę Gadzińską i Martynę Nowicką. Na zakończenie wszyscy goście spotkania mogli skosztować wyjątkowego tortu w kształcie serduszka WOŚP.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki