BIPŚroda, 31.5.2023

Meeting lekkoatletyczny w Teltow-Fläming

Wystąpiła bardzo duża (ponad 1000) liczba zawodników z Polski, Węgier i Niemiec. Zawody odbywały się na Waldstadionie w Ludwigsfelde, trwały cały dzień w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych w wielu kategoriach wiekowych (każdy rocznik to osobna kategoria). Najmłodsze były dzieci 8 letnie a najstarsza kategoria to seniorzy. Zawody były wzorowo przeprowadzone, choć na początku padał deszcz, poziom był wysoki a nasi zawodnicy podopieczni trenera Pawła Gorczyńskiego bardzo dobrze zaprezentowali się zdobywając kilka medali (ekipa liczyła 6 zawodników):

  • Marek Bednarek - złoty na 3000 m.
  • Mariusz Łuczyszyn - srebrny na 3000 m.
  • Adrian Wudzki - złoty na 1000 m, srebrny w rzucie piłeczką palantową, brązowy w biegu na 110 ppł.
  • Jarosław Budniak - srebrny na 800 m.
  • Jakub Marciniak - 4 miejsce w skoku w dal
  • Marek Bednarek otrzymał również puchar dla zawodnika, który uzyskał najlepszy wynik zawodów - 8:45 w biegu na 3000 m deklasując rywali.

W przeddzień zawodów reprezentacja naszego powiatu zaproszona została na dożynki powiatowe jakie w tym czasie się odbywały. Oglądaliśmy wystawę maszyn rolniczych, zwierzęta, uczestniczyliśmy w zabawach ludowych, koncertach itp. Nad całością naszego pobytu czuwały panie z powiatowego związku sportowego z Luckenwalde Ute Förster i Carola Pawlack. Chłopcy reprezentują na co dzień MKS MOS Gniezno, UKS Iskra Witkowo, MKS Trzemeszno oraz GTT "Diament" Gniezno. Trenerem ekipy był Paweł Gorczyński, a kierownikiem wyjazdu Marek Szczepanowski. Podczas rozmów z przedstawicielami powiatowego związku sportowego ustalono, że w następnych latach będzie kontynuowana współpraca w zakresie sportowej wymiany młodzieży. Strona niemiecka potwierdziła kolejny swój udział w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w lipcu 2006 r. oraz wstępnie zapowiedziała udział w innych imprezach sportowych na terenie naszego powiatu.

Marek Szczepanowski

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki