BIPSobota, 03.6.2023

Premiera nowego wydawnictwa o Szlaku Piastowskim na Tour Salonie 2016

Premiera nowego wydawnictwa o Szlaku Piastowskim na Tour Salonie 2016
Prapremiera tego wizerunkowego wydawnictwa odbyła się w Gnieźnie, podczas konferencji prasowej Zarządu WOT w dniu 9 lutego br.

Po wyznaczeniu dwóch nowych tras przebiegu szlaku, wyznaczeniu jego cezury czasowej i przestrzeni geograficznej, stworzeniu nowego logo i identyfikacji, dokonaniu audytu historycznego oraz inwentaryzacji obiektów szlaku, jak również ich skategoryzowaniu na obiekty gwarantowane i aspirujące, nadszedł czas na kompleksową promocję szlaku.

Za jedno z pierwszych działań promujących szlak w nowej odsłonie Zarząd WOT uznał przygotowanie i wydanie wydawnictwa o Szlaku Piastowskim. Folder Wielkopolska Szlak Piastowski opisuje atrakcje turystyczne na szlaku i w jego najbliższym otoczeniu, takie jak kościoły, pomniki, muzea, czy rezerwaty archeologiczne. Na mapach wskazane zostały nie tylko najważniejsze obiekty na trasach wschód-zachód i północ-południe, ale także miejscowości aspirujące do wpisania na Szlak Piastowski. Dodatkowo, zaznaczone zostały trasy tematyczne: biograficzna wielkich Piastów, początków chrześcijaństwa w Polsce, archeologiczna, mnichów i klasztorów. Kalendarz corocznych imprez o tematyce piastowskiej i archeologicznej podpowiada kiedy i gdzie powinien pojawić się turysta, zainteresowany najdawniejszą historią Polski, aby uczestniczyć w historycznych inscenizacjach, festiwalach, czy imprezach. Publikacja uzupełniona jest o propozycję wybranych miejsc noclegowych na szlaku, przedstawionych zgodnie z geograficznym położeniem. Wszystkie informacje mają służyć turystom, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić czas na szlaku. Autorem tekstu jest prof. Armin Mikos von Rohrscheidt. Folder został wydany w nakładzie 5 tys. egzemplarzy.

Warto odnotować, że Szlak Piastowski bÄ™dzie motywem przewodnim promujÄ…cym stoisko regionalne Wielkopolski. To wÅ‚aÅ›nie na najbliższych targach w Poznaniu odbÄ™dzie siÄ™ oficjalna premiera nowego folderu WOT o Szlaku Piastowskim. WystÄ…pieniu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej towarzyszyć bÄ™dÄ… wyjÄ…tkowe eventy – otwarcie na scenie głównej repliki Drzwi GnieźnieÅ„skich bÄ™dzie jednoczeÅ›nie oficjalnym otwarciem targów. Ale to nie wszystkie atrakcje, które przygotowaÅ‚a WOT dla zwiedzajÄ…cych. Warto odwiedzić stoisko Wielkopolski, gdzie na wydzielonej strefie zostanÄ… zaprezentowane eksponaty z epoki Piastów: łódź wikingów, makieta trebusza, kusza waÅ‚owa, zbrojownia z możliwoÅ›ciÄ… przebierania siÄ™.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaplanowała promocję szlaku także na wielu innych imprezach i widowiskach plenerowych odbywających się w roku 2016, szczególnie tych dedykowanych rocznicy chrztu. Stoisko z materiałami promującymi region, w tym przede wszystkim Szlak Piastowski, będzie obecne m.in. podczas X Zjazdu Gnieźnieńskiego, czy podczas kolejnego widowiska organizowanego w Murowanej Goślinie przez Stowarzyszenie Dzieje pn. Krzyż i Orzeł.

Przypomnijmy, Powiat Gnieźnieński jest członkiem WOT od 2008 roku. Aktywnie wykorzystuje możliwości członkostwa w regionalnej organizacji turystycznej, na wszystkich możliwych płaszczyznach współpracy. Z terenu powiatu członkami WOT są także: Gmina Trzemeszno, sieć hoteli Pietrak, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, firma Media Lokalne oraz Hotel Feniks. Aktualnie w WOT zrzeszonych jest 95 członków, w tym m.in. jednostki samorządu terytorialnego z terenu Wielkopolski, przedsiębiorcy, muzea, stowarzyszenia, uczelnie wyższe. Największą składkę członkowską przekazuje samorząd Województwa Wielkopolskiego.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki