BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Szlak Piastowski – zacznijmy od początku

Szlak Piastowski – zacznijmy od początku
pod takim hasłem przebiegło szkolenie zorganizowane przez koordynatora Szlaku Piastowskiego Przemysława Buryana w dniu 27 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

W spotkaniu udział wzięli przewodnicy miejscy i terenowi, pracownicy centrów informacji miejskiej i regionalnej, pracownicy muzeów oraz atrakcji turystycznych, samorządowcy z wydziałów turystyki, kultury i promocji oraz przedstawiciele lokalnych mediów odpowiedzialni za redagowanie działów związanych z turystyką.

W pierwszej części spotkania omówiono teorię współczesnego szlaku kulturowego i przykłady jego efektywnej organizacji. Przybliżono również szczegółowo prace nad modernizacją Szlaku Piastowskiego oraz jego aktualny przebieg, wraz z uwzględnieniem produktów lokalnych. Uczestnicy szkolenia zapoznali się ponadto z bieżącym stanem prac w zakresie koordynacji szlaku oraz oznaczenia tras i obiektów.

- Dzisiejsze szkolenie ma na celu po pierwsze popularyzację wiedzy o Szlaku Piastowskim w jego nowej odsłonie, wśród przedstawicieli branży turystycznej, samorządowców i dziennikarzy – mówi Przemysław Buryan, Koordynator wielkopolskiego odcinka Szlaku Piastowskiego. - Co więcej, chcemy nakreślić wspólne cele promocyjne i komercyjne, zaproponować modele współpracy, a tym samym zachęcić do współdziałania pomiędzy obiektami, przewodnikami, centrami IT i koordynatorem. Na pewno takie działania spowodują, że Szlak Piastowski odzyska swoją świetność, stając się główną atrakcją turystyczną naszego regionu – dodaje P. Buryan.

Szkolenie w Gnieźnie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Podobne spotkanie zorganizowano także w Wągrowcu. Dla osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia swojego udziału. W najbliższych dniach szkolenia odbędą się we Wrześni - 17 grudnia br., w Kaliszu 18 grudnia br. oraz w Poznaniu 19 grudnia br. Zgłoszenia należy kierować na adres: koordynator@szlakpiastowski.pl Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, datę urodzenia, opis stanowiska pracy i jego związek z branżą turystyczną oraz tytuł „Szkolenie Szlak Piastowski” – z dopiskiem nazwy miejscowości, w której odbywa się szkolenie. Szkolenie jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerem telefonu: 798 072 200.

Projekt współfinansowany przez jednostki samorządu terytorialnego, przez które przebiega Szlak Piastowski: Powiat Gnieźnieński, Powiat Kościański, Powiat Słupecki, Powiat Średzki, Powiat Wągrowiecki, Powiat Wrzesiński; Miasto Poznań, Miasto Kalisz, Miasto Konin, Miasto Gniezno, Miasto Wągrowiec; Gminę Kłecko, Gminę Krzywiń, Gminę Pobiedziska, Gminę Pyzdry, Gminę Trzemeszno, Gminę Września, Gminę Dominowo, Gminę Lądek, Gminę Łubowo, Gminę Wągrowiec .drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki