BIPPiątek, 09.6.2023

Pokaz na Dzień Ratownictwa Medycznego

Pokaz na Dzień Ratownictwa Medycznego
W pokazie, który służył zarówno prezentacji jednostek ratowniczych działających na terenie powiatu gnieźnieńskiego, jak i ćwiczeniom koordynacji działania służb, udział wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ratownicy Medyczni Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie oraz karetki wojskowe z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji było stowarzyszenie „Wielki Mały Uśmiech” oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. – Przy okazji Dnia Ratownictwa Medycznego chcieliśmy pokazać naszym mieszkańcom wysokie umiejętności i wyszkolenie służb z terenu powiatu gnieźnieńskiego – mówił Andrzej Mendyk, prezes stowarzyszenia. – Pokaz był zarówno elementem ćwiczeń dla biorących w nim udział jednostek, jak i lekcją odpowiedzialnego zachowania w sytuacji zagrożenia dla młodych mieszkańców powiatu – dodał A. Mendyk.

Patronat honorowy nad pokazem objęła Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Każda inicjatywa służąca poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców zasługuje na wsparcie i słowa uznania – uważa starosta B. Tarczyńska – Mam nadzieję, że nikt z nas nigdy nie znajdzie się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu, jaką mogliśmy oglądać. Dzisiejszy pokaz dowodzi jednak, że w przypadku takiego zdarzenia o nasze bezpieczeństwo dbają naprawdę dobrze wyszkolone osoby – zaznacza starosta B. Tarczyńska.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez Beatę Tarczyńską, starostę gnieźnieńskiego, statuetek, medali i dyplomów dla podopiecznych stowarzyszenia „Wielki, mały uśmiech”, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym ratownictwa medycznego.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki