BIPSobota, 10.6.2023

Dożynki już 6 września

Dożynki już 6 września
które już 6 września br., odbędą się w Kiszkowie.

Głównym punktem spotkania było przedstawienie programu dożynek oraz tegorocznych starostów dożynkowych, których sylwetki przedstawiamy poniżej:

Pani Bernadeta Gwiazda, starościna dożynek, wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne we wsi Trzemżal gm. Trzemeszno o powierzchni 21 ha. Gospodarstwo zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą. Główne uprawy to zboża i rzepak. Oprócz produkcji rolnej, Państwo Gwiazda zajmują się również produkcją brykietu ekologicznego ze słomy.

Pan Józef Kuszak, starosta dożynek, wspólnie z żoną i synem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 66 ha. Gospodarstwo nastawione jest na hodowlę bydła oraz trzody. Osiąga także dobre wyniki w uprawach rolnych. Pan Józef od 2003 roku jest sołtysem wsi Turostowo. Wcześniej należał do rady sołeckiej, a od 2008 roku jest Radnym Rady Gminy Kiszkowo.

Pani Paulina Koperska, asystentka starostów dożynkowych, to tegoroczna maturzystka, absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie. Została przyjęta na pierwszy rok studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, kierunek Zootechnika. Pani Paulina, wspólnie z rodzicami, prowadzi gospodarstwo rolne o wielkości 18 ha w Skiereszewie, gm. Gniezno. Gospodarstwo nastawione jest na hodowlę trzody chlewnej i bydło oraz uprawę roślin zbożowych i okopowych.

Pan Piotr Mądry, asystent starostów dożynkowych, jest delegatem Wielkopolskiej Izby Rolniczej w powiecie gnieźnieńskim. Prowadzi gospodarstwo rolne w Trzemżalu, gm. Trzemeszno o powierzchni 30 ha, które objął po rodzicach. Gospodarstwo nastawione jest na produkcję roślinną: zboża, rzepak, kukurydzę oraz hodowlę trzody chlewnej.

Wszystkich mieszkańców powiatu zapraszamy do wspólnego świętowania podczas Dożynek powiatowo-gminnych 2015. Do zobaczenia w Kiszkowie.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki