BIPWtorek, 30.5.2023

Zbliża się trzecia edycja Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”

Zbliża się trzecia edycja Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”
Z początkiem kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”, prezentującego najbardziej utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne, na co dzień pracujące w Warsztatach Terapii Zajęciowej z terenu województwa wielkopolskiego. JURY I Etapu wyłoniło 12 finalistów, dla których nagrodą jest udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych i występ na Gali Finałowej w Gnieźnie.

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie „RAZEM” – informuje Dominika Sochacka-Drzewiecka. – Od kilku lat, wraz z Centrum Kultury „Scena To Dziwna” i Warsztatem Terapii Zajęciowej z Gniezna, chcemy promować aktywność artystyczną osób niepełnosprawnych, a przy okazji rozpowszechniać utwory artystów pochodzących z wielkopolski – tłumaczy D. Sochacka-Drzewiecka. Po raz pierwszy w historii Gali będziemy gościć wykonawcę, którego utwory śpiewamy. W tym roku będzie to Kasia Wilk – dodaje organizatorka.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Festiwal odbędzie się w gnieźnieńskim CK eSTeDe.

Bardzo się cieszę, że Festiwal odbywa się właśnie w powiatowym Centrum Kultury – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Takie działania są bardzo potrzebne. Uważam, że wszelkie tego typu spotkania są niezwykle cenne nie tylko dla samych uczestników, którym z całą pewnością już dzisiaj możemy pogratulować wielkiej pasji i odwagi, ale i dla każdego z nas. Dziękuję organizatorom i pracownikom Warsztatów Terapii Zajęciowej za wielkie serce, podjęcie tej inicjatywy i podtrzymywanie tradycji festiwalu – zaznacza starosta B. Tarczyńska.

Festiwal wspiera finansowo miedzy innymi Powiat Gnieźnieński i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki