BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Nasze doświadczenia pomocą dla Ukrainy

Nasze doświadczenia pomocą dla Ukrainy
Wszystkie te punkty obejmowała wizyta samorządowców z Rejonu Humańskiego w powiecie gnieźnieńskim.

W dniach od 22 do 24 maja br., trzynastu reprezentantów oświaty, kultury, służb mundurowych, obszarów zarządzania kryzysowego, rolnictwa i zarządu dróg z terenu Rejonu Humańskiego na Ukrainie odbywało wizytę studyjną, której celem było przygotowanie ukraińskich partnerów powiatu do zbliżającej się reformy samorządowej.

„Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże naszym ukraińskim sąsiadom dobrze przygotować się do reform administracyjnych” – powiedziała Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, podczas oficjalnego spotkania z członkami ukraińskiej delegacji. „Sami przeszliśmy z sukcesem drogę ku demokracji. Taką drogę mają przed sobą również nasi partnerzy z Ukrainy” – dodała.

Robert Gaweł, Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, przedstawił w obszernej prezentacji 25 lat polskiej samorządności i jak zaznaczał, chciał w swoim wystąpieniu wskazać nie tylko to, co udało się Polsce osiągnąć w ostatnich latach, ale i to, co wciąż wymaga poprawy.

Spotkanie w Starostwie Powiatowym zakończyła dyskusja dotycząca praktycznych aspektów funkcjonowania administracji samorządowej w naszym kraju. Przewodniczący Lokalnej Administracji Rejonu Humańskiego - Aleksander Djaczuk, serdecznie podziękował władzom Powiatu Gnieźnieńskiego za przychylność, okazaną pomoc i organizację programu. Dodał, że dzięki właśnie takiej współpracy, być może uda się polepszyć życie obywateli na Ukrainie.

Podczas całej wizyty, goście z Ukrainy mieli możliwość zapoznania się z działaniami podejmowanymi przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendę Powiatową Policji. Odwiedzili także Grupę Producentów Warzyw „Chrobry” w Kłecku i porozmawiali z przedstawicielami Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wizytowali również eSTeDe.

Powiat Gnieźnieński współpracuje z Rejonem Humańskim od 2010 roku.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki