BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Porażka MKS MOS Gniezno na koniec rozgrywek!

Porażka MKS MOS Gniezno na koniec rozgrywek!
Od samego początku to spotkanie nie układało się po myśli gospodyń meczu. W 5’ MKS MOS przegrywał już 3:0. Gnieźnianki wciągu kolejnych 5’ doprowadziły do remisu 4:4, by za chwilę znowu przegrywać 6:4. Po kwadransie gry ponownie na świetlnej tablicy widniał remis 6:6. Od tego momentu zaczęły się problemy gospodyń spotkania. Gnieźnianki raziły swą skutecznością. Nie radziły sobie z obroną i bramkarką gości. Do tego dochodziła niefrasobliwość w ataku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:8 dla poznanianek.

Sam początek II połowy należał dla szczypiornistek z Pierwszej Stolicy Polski. Zespół z Gniezna zdobył kolejno 3 bramkami. Niestety to wszystko na co było stać tego dnia młode piłkarki ręczne MKS MOS. Kolejne sytuacje potwierdziły wielką niemoc w tym dniu gnieźnianek. Szczypiornistki z Gniezna nadal grały ze słabą skutecznością. Nie potrafiły celnie rzucić na bramkę poznanianek nawet w sytuacji „sam na sam” z bramkarką gości. Rzuty karne także wykonywały „jakby za karę”. Nie radziły sobie nawet grając w przewadze jeden czy dwóch zawodniczek. Poznanianki za to były tego dnia znakomicie dysponowane strzelecko. Stopniowo odjeżdżały miejscowym. Przy biernej postawie w obronie gnieźnianek to nie było trudne. W 48’ meczu AP Poznań prowadził już różnicą 12 trafień. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w ostatnim spotkaniu tego sezonu II ligi kobiet przegrały wysoko z KS AP Poznań 31:20. Mimo tej porażki MKS MOS zakończył tegoroczne rozgrywki II ligi na dobrym III miejscu.

MKS MOS Gniezno: Lidia Kobyłecka i Marta Strzelecka – bramkarki, oraz Marta Wojtkowiak (4), Paulina Tomaszewska, Katarzyna Tomaszewska (2), Marcelina Dłutkowska (4), Klaudia Łuczak, Ewa Zimna (1), Karolina Chojnacka (2), Kamila Stankiewicz, Monika Łęgowska (2), Natalia Niedzielska (1), Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska (2), Martyna Bigoszewska, Jagoda Ławniczak (2).
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki