BIPSobota, 03.6.2023

Nagrody dla najlepszych uczniów wręczone

Nagrody dla najlepszych uczniów wręczone
Spotkanie odbyło się 31 marca 2015 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, gratulując uczniom osiągniętych wyników zaznaczyła, że stypendia są formą podziękowań za dotychczasowy wkład pracy oraz zachętą do dalszych starań o jak najlepsze oceny.
Dyrektor Robert Gaweł, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego podziękował uczniom za poważne traktowanie szkoły i edukacji. Dodał, że każdy z uczniów powinien nadal uczyć się robiąc to dla siebie, rodziców, ale przede wszystkim dla Polski.

W uroczystym wręczeniu stypendiów uczestniczyli: Radni Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, w tym Natasza Szalaty Wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, dyrekcja i nauczyciele gnieźnieńskich szkół ponadgimnazjalnych oraz oczywiście rodzice stypendystów.

Atrakcją uroczystości był występ trzemeszeńskiego zespołu „Strzecha”, którego historia sięga 1970 roku. Założycielkami zespołu były: Krystyna Polachowska i Mirosława Olszewska. Obecnie kierownikiem, instruktorem i choreografem zespołu jest p. Mariusz Zieliński, wieloletni tancerz „Strzechy” – instruktor tańca ludowego. Tancerze to uczniowie Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie. Na przestrzeni kolejnych lat powstały nowe programy tańców z okresu Księstwa Warszawskiego oraz regionów: Rzeszów, Kurpie, Kujawy, Kaszuby, Wielkopolska, Kielce. Główny cel zespołu to propagowanie folkloru w oparciu o prezentacje na żywo. Od kilku lat zespół tworzą również uczniowie szkół podstawowych. W zespole tańczy ponad 50 osób. Okresowo działa również kapela składająca się z muzyków amatorów.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego przyznał stypendia z przedmiotów: język polski, język obcy, matematyka, chemia, fizyka, geografia, biologia, historia oraz przedmiotów zawodowych. Stypendium Naukowe wypłacane będzie (ze spłatą) w okresie od 1.02.2015 roku do 30.06.2015 roku. Otrzymało je 106 uczniów. Łączna kwota przyznanych stypendiów to blisko 70 tys. zł.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki