BIPNiedziela, 11.6.2023

Za nami Forum Rolnicze Powiatu Gnieźnieńskiego

Za nami Forum Rolnicze Powiatu Gnieźnieńskiego
W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego – Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński i Jerzy Berlik, Wicestarosta Gnieźnieński. Na Forum obecni byli również parlamentarzyści, reprezentanci agend i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, działacze samorządu rolniczego, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych działających w otoczeniu rolnictwa.

Podczas spotkania dyskutowano o szansach i zagrożeniach dla polskiego rolnictwa. Omówiono również program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, możliwości zagospodarowania nieruchomości z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych oraz bieżącą sytuację na rynkach rolnychi dedykowane rolnictwu produkty finansowe. Pośród podejmowanych tematów znalazły się także majowe wybory do izb rolniczych.

Zarówno licznie przybyli na spotkanie rolnicy, jak i przedstawiciele władz krajowych, lokalnych i instytucji zgodnie stwierdzili, że podobne spotkania są bardzo potrzebne, aby w szerokim gronie dyskutować o problemach polskiego rolnictwa i wspólnie wypracowywać rozwiązania, które będą procentować w przyszłości.

Wielkopolskie Fora Rolnicze odbywają się pod patronatem:Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim – Czesława Siekierskiego oraz Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Posła na Sejm RP – Piotra Walkowskiego.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki