BIPNiedziela, 28.5.2023

Wolna Grupa Bukowina na 11 listopada

Wolna Grupa Bukowina na 11 listopada
Tym razem na Scenie to dziwnej 11 listopada o godzinie 18.00 zagra Wolna Grupa Bukowina.

Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie.
Zespół założył Wojciech Bellon -twórca tekstów większości piosenek. Z Wolną Grupą Bukowiną występowało wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon ,Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn.

W 1985, po śmierci Wojciecha Belona, Wolna Grupa Bukowina zawiesiła swoją działalność. Reaktywacja zespołu nastąpiła na początku lat 90.
Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

W 2010 zespół został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
  • Grażyna Kulawik –śpiew,
  • Wojciech Jarociński – śpiew, gitara
  • Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
  • Wojciech Maziakowski – gitara basowa
  • Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne
  • Krzysztof Żesławski – gitara elektryczna
bilety w sprzedaży w cenie 20 zł, przedsprzedaż 30 zł w dniu koncertu.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki