BIPCzwartek, 08.6.2023

Nowa biblioteka otwarta

Nowa biblioteka otwarta
Biblioteka pomieści przeszło 17 tys. woluminów. W założeniu ma tez być miejscem promującym lokalną kulturę. Już w trakcie otwarcia można więc było podziwiać umiejętności młodych chórzystów i poznać talent recytatorski uczniów I LO. Wisienką na torcie okazało się spotkanie autorskie z gnieźnieńskim poetą Jerzym Kałwakiem, autorem tomiku „Trzecia strona kartki”.

20 września ubiegłego roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano porozumienie pomiędzy Województwem Wielkopolskim i Powiatem Gnieźnieńskim w sprawie przejęcia przez Powiat Gnieźnieński do realizacji zadania publicznego o charakterze inwestycyjnym pn. „Funkcjonalny podział budynku Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - budowa biblioteki i czytelni w patio budynku współużytkowanego przez I Liceum Ogólnokształcące i MPPP”.Sygnatariuszami porozumienia są: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Dariusz Pilak – Starosta Gnieźnieński i Alina Kujawska-Matanda -Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Na budowę nowej biblioteki Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał ponad 1 mln złotych (1 018 106,00 zł.). Powiat Gnieźnieński zobowiązał się do realizacji budowy obiektu oraz jego wyposażenia.

Powiat z własnych środków doposażył bibliotekę w meble, regały i sprzęt multimedialny.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki