BIPWtorek, 30.5.2023

Wyjątkowa Ekomoda

Wyjątkowa Ekomoda
Warsztaty zorganizowane zostały przez Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody EKOLUDEK działający przy SOSW nr 1 w Gnieźnie i Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Tematem warsztatów była LEŚNA EKOMODA, czyli wykreowanie modnych i ekologicznych ubrań z surowców wtórnych, jak gazety, butelki typu PET, nakrętki, puszki, folie itp. oraz materiałów naturalnych pochodzących z lasu, czyli szyszek, gałązek, mchu, jarzębiny. Celem warsztatów była edukacja proekologiczna poprzez zabawę oraz integracja społeczna.
Do udziału w warsztatach zaproszono po 3 reprezentantów z każdej placówki wraz z opiekunami.Swój udział w warsztatach zgłosiły 4 placówki z Powiatu Gnieźnieńskiego oraz 1 z Powiatu Wrzesińskiego. Uczestników warsztatów przywitała Alina Kujawska–Matanda – Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego życząc wszystkim udanej zabawy podczas projektowania ekologicznych ubrań.

Wszystkie kreacje zostały przygotowane z dużym zaangażowaniem zarówno uczestników jak i ich opiekunów. Po wnikliwych naradach komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody w kategorii:

NAJWIĘKSZA FANTAZJA WYKORZYSTANIA ODPADÓW:
  • Szkoła Podstawowa nr 14 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 Gniezno
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Słupca
WRAŻANIE EKOLOGICZNE I OGÓLNY WYRAZ ARTYSTYCZNY:
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 Gniezno
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Kłecko
WYKORZYSTANIE DARÓW LASU W EKOMODZIE:
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Kłecko
  • Zespół Szkół Specjalnych z Wrześni.
Nagrody i dyplomy uczestnikom wręczał Dariusz Pilak - Starosta Gnieźnieński, który gratulował młodym artystom ciekawego spojrzenia na świat mody poprzez ekologię i powtórne wykorzystanie odpadów.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki