BIPCzwartek, 01.6.2023

Rajska Grecja w eSTeDe

Rajska Grecja w eSTeDe
Magdalena Domowicz – Rajska jest absolwentką Wydziału Sztuki na kierunku – malarstwo Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, absolwentką Wydziału Filozoficznego na kierunku – kulturoznawstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przygodę za sztuką rozpoczęła w szkole średniej, w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie.

Jak sama o sobie mówi Artystka: „W moich malarskich poszukiwaniach punktem wyjścia jest podróż, zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym, bo to dzięki podróży tej rzeczywistej rodzi się potrzeba zapisania tego, co doświadczane i widzialne, a środkiem zapisu jest płótno i farby. W tym wszystkim twórczość też jest formą podróży – poszukiwaniem sposobu przetransformowania subiektywnych odczuć i wrażeń w formę malarską.Wybór tematu podyktowany był głównie przez to, co pisze życie, spędzając kilka miesięcy roku w południowym słońcu, podróżując po Grecji i poznając wiele miejsc spoza popularnych szlaków, zmienia się percepcja danego miejsca, bo jest się nadal kimś spoza, ale też kimś częściowo stamtąd…”

Spotkanie z Magdaleną Domowicz-Rajską wzbogaciła prelekcja męża artystki Dariusza Rajskiego, który przy pełnej sali widowiskowej eSTeDe opowiedział słuchaczom o kulturze i tradycji Grecji.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki