BIPNiedziela, 11.6.2023

Posesje, zagrody Powiatu Gnieźnieńskiego w barwach lata – znamy najlepszych

Posesje, zagrody Powiatu Gnieźnieńskiego w barwach lata – znamy najlepszych
Pierwsze miejsce zdobyła pani Ludmiła Nowak z Modliszewa, drugie pani Elżbieta Zygadlik z Rybna Wielkiego, trzecia nagroda dla pani Łucji Czekalskiej z Wełnicy. Wyróżnienie otrzymał pan Sławomir Michalak z Wierzbiczan.

Konkurs miał za zadanie wypromować wygląd, estetykę i zagospodarowanie posesji i zagród na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego i został zorganizowany w ramach przedsięwzięcia „Pogłębianie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Konkurs nie był łatwy, bowiem składał się z dwóch etapów - pierwszy polegał na weryfikacji formularzy zgłoszenia wraz ze zdjęciami posesji, drugi obejmował wizytację zgłoszonych posesji i zagród. Specjalnie w tym celu powołana komisja oceniła najlepsze posesje biorąc pod uwagę m. in.: stan budynków (ogólny wygląd, architektura, elewacja, pokrycie dachowe), małą architekturę, zagospodarowanie posesji, ogród kwiatowy, ogród warzywny, sad przydomowy, część przeznaczona na wypoczynek i rekreację oraz ład i porządek w obejściu. O wyniku zadecydowała suma ocen wszystkich kryteriów.

Po przeprowadzeniu obrad Komisja (przedstawiciel Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Wielkopolskiej Izby Rolniczej, przedstawiciel Wydziału Architektury i Budownictwa oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa gnieźnieńskiego Starostwa) postanowiła przyznać 3 nagrody główne i 1 wyróżnienie.
Nagrody w postaci bonów towarowych na zakup roślin i akcesoriów ogrodniczych wręczała Alina Kujawska–Matanda - Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Serdecznie gratulujemy!
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki