BIPNiedziela, 28.5.2023

Chóralna uczta w I LO

Chóralna uczta w I LO
Włodarz Powiatu serdecznie powitał ukraińskich artystów w miejscu, gdzie powstała Polska. Wyraził także nadzieję, że spotkanie w Polsce choć trochę przyczyni się do odsunięcia od naszych gości niepokojących myśli związanych z niestabilną sytuacją społeczno-polityczną na Ukrainie. Dodał, że spotkanie takie jak dzisiejsze potwierdza, iż Powiat Gnieźnieński, który na co dzień współpracuje z ukraińskimi samorządami – jest nie tylko ich przyjacielem w dobrych momentach, ale i partnerem w tych trudniejszych chwilach.

Ukraiński Chór wystąpi jeszcze dziś wieczorem o godz. 19:00 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, a także w sobotę 20 września o godz. 18.00 podczas Koncertu Galowego w Auli UAM w Poznaniu.

Przypomnijmy, Chór Dziecięcy VIVAT MUSICA skupia około 120 młodych śpiewaczek i jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych. Ostatnie sukcesy chóru to III miejsce w Ogólnoukraińskim Konkursie "Zhajwirsklykajedruziw" we Lwowie (2013) oraz II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie "Sozwiezdije w Nesebrie" w Nesebr, w Bułgarii (2013). W repertuarze chóru znajdują się zarówno kompozycje klasyczne, romantyczne, jak i utwory ludowe i muzyka współczesna. Dyrygentem chóru jest Natalia Pawluczuk.

Organizatorem Trillme Festival jest Chór Dziewczęcy SKOWRONKI działający przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu pod dyrekcją i kierownictwem artystycznym Alicji Szelugi.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki